VendoR
Forumul este in plina dezvoltare !!!Join and use Vendor spacee !!! Free download games/music/films/programs / other, discutii muzica sport, auto, moto,show biz,E-BOOCK, Youtube Best off,Games Online ,Torrent Download FORUM WWW.VENDOR.3XFORUM.RO - Filme noi , filme 2009 , filme actiune , filme comedie , filme horror , filme thriller , filme romanesti , filme porno , Rapidshare Forum , Rapidshare Free Download , Rapidshare Movies , Rapidshare Games , Rapidshare Applications , Filme noi 2009 filme noi filme comedie filme horror filme de groaza filme aventura filme actiune filme desene animate download filme gratis filme indiene filme torrent 2009 filme noi , filme thriller , filme romanesti , subtitrari filme , titrari filme , download subtitrare , filme porno , filme xxx , clipuri porno xxx , filmulete xxx porno gratis , filme adulti ,filme gratis , filme torrent , filme indiene, jocuri full download , jocuri gratis , jocuri full , muzica noua , muzica romaneasca , manele , manele noi , hacking , torrent , adrese torrent , invitatii torrent , videoclipuri , clipuri porno , filmulete sexi , jocuri miniclip , jocuri XXX, jocuri adulti, jocuri porno, jocuri sexy, jocuri masini , poze , wallpaper , descarca gratis , free download , rapidshare download , download torrent , jocuri free download - OPTIMAL SETTINGS: BROWSER - MOZILLA FIREFOX ,REZOLUTION=1280x1024| FORUMUL ESTE IN PERMANENTA PROMOVARE , CONSTRUCTIE SI DEZVOLTARE VA RUGAM SA NE AJUTATI © keyword robot www.vendor.3xforum.ro - OPTIMAL SETTINGS: BROWSER - MOZILLA FIREFOX ,REZOLUTION=1280x1024| | FONDAT IN DATA DE : 29.07.2008 | FOUNDED DATE : 29.07.2008 |
Lista Forumurilor Pe Tematici
VendoR | Reguli | Inregistrare | Login

POZE VENDOR

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
surender_lady pe Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Arad
cauta Barbat
26 - 47 ani
VendoR / Nationala Romaniei / Piturca: "Nu e un moment foarte bun pentru echipa nationala" Moderat de george_is11, marius, vidrascu
Autor
Mesaj Pagini: 1
vendor
!i ADMIN i!

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 772
.
                  Piturca: "Nu e un moment foarte bun pentru echipa nationala"



   Nationala Romaniei va debuta, sambata, in preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2010, cu Lituania, la Cluj, iar pe 10 septembrie va juca, in deplasare, cu Insulele Feroe. In conditiile in care si Adrian Mutu si Cristian Chivu sunt accidentati, Piturca este de parere ca momentul debutului preliminariilor nu este prea bun pentru nationala noastra. "Avem inainte partidele cu Lituania si Insulele Feroe si din pacate momentul nu e foarte bun pentru echipa nationala. Cei mai valorosi jucatori sunt accidentati, dar asta e situatia. O echipa nu sta intr-unul sau doi jucatori, insa orice antrenor vrea sa ii aiba la lot pe cei mai buni. Ne adaptam si speram sa trecem cu bine de aceste doua jocuri. Si Marica a iesit mai devreme de pe teren in meciul echipei sale de ieri, dar am inteles ca nu este nimic grav", a precizat selectionerul.
Piti nu se gandeste decat la punctaj maxim in primele doua meciuri: "Imi doresc toate cele sase puncte din cele doua meciuri, e normal. Dar trebuie sa spun ca Lituania este o echipa buna, o echipa valoroasa. Lituania este greu de invins, pentru ca este o echipa care a ajuns la maturitate si care poate pune probleme oricarei selectionate din grupa". El este de parere ca Franta este favorita grupei si spune ca pentru Romania, faptul ca Raymond Domenech a fost pastrat in functia de selectioner, nu este un lucru bun. In plus, jucatorii romani care au evoluat in strainatate si s-au intors in campionatul intern, precum Gabriel Tamas si Nicolae Mitea, au facut un pas inapoi. "Pentru mine important este ca jucatorii sa joace la o echipa unde pot fi titulari. Chiar daca un jucator de la echipa nationala e la un club mare si nu joaca pe mine nu ma incalzeste cu nimic. In acelasi timp, sigur ca este un semn de intrebare cand ei sunt cumparati de cluburi din strainatate, nu se impun, nu joaca, iar apoi sunt trimisi inapoi. Logic, pentru ei este un pas inapoi, pentru ca in mod normal ar trebui sa urce", a afirmat Piturca.
Una dintre nemultumirile lui Piturca este legata de faptul ca meciul Steaua - Pandurii are loc luni, zi in care s-an reunit nationala. "O nemultumire a mea este legata de LPF si clubul Steaua care au programat jocul cu Pandurii astazi, cand fotbalistii trebuiau sa ajunga la lot. Este pacat ca ne facem rau unul altuia. Este destul de grav, dar sper sa fie ultima oara. Sper ca diseara sa nu se accidenteze nimeni si sa ii am la lot pe cei patru jucatori de la Steaua. Si noi cei de la Federatie avem partea noastra de vina ca nu am intervenit mai devreme si nu am atentionat Liga. Cu toate ca din ce am inteles s-a facut acest lucru. Dar interesul vad ca nu este comun. Nu intereseaza pe nimeni, de nimeni. Pe fiecare il intereseaza de echipa lui, de probleme lui, dar ce e mai grav este ca au fost intrebati si jucatorii Stelei. Si ei au dorit sa joace luni. Au zis ca sunt sunt obositi, ca ar fi timpul prea scurt sa joace. Dar vad ca Vasluiul a jucat joi si a putut sa joace duminica. Oricum, important este sa nu se mai repete asa ceva si nu trebuie sa dam amploare", a spus Piturca.



Azi 01.09.2008


_______________________________________

---------------------------------------------
                                               


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la